بانک مرکزی اعلام کرد دریافت کارمزد از تراکنش‌های خرید1

تراکنش بانکی

تراکنش بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد دریافت کارمزد از تراکنش‌های خرید از ۴ تیر اجرایی می‌شود

در حالی که پیش از این  قرار بود طرح کارمزد تراکنش خرید کارتی از 21 خرداد ماه آغاز شود اطلاعات بدست آمده حاکی از آن است این طرح از 4 تیر ماه اجرایی خواهد شد.

در مدل جدید کارمزد تراکنش خرید، همه ذی نفعان یک تراکنش از جمله بانک صادرکننده کارت بانک پذیرنده (حساب پشت کارتخوان)، پذیرنده تراکنش (فروشگاه) کارمزد پرداخت می‌کنند. گفتنی است در قالب این طرح دارنده کارت یا خریدار از این کارمزد معاف است.
بانک مرکزی اعلام کرد دریافت کارمزد از تراکنش‌های خرید از ۴ تیر اجرایی خواهد شد البته در این مرحله برخی اصناف مانند نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی فعلاً مشمول این کارمزد نخواهند شد. طبق دستورالعمل جدید بانک مرکزی، دارندگان دستگاه‌های کارتخوان بخشی از کارمزد تراکنش‌های خود را پرداخت خواهند کرد. برهمین اساس، دارندگان دستگاه‌ها به ازای هر تراکنش از 120 تومان تا حداکثر سقف تعیین شده کارمزد پرداخت کنند. باتوجه به مفاد این دستورالعمل، حداقل کارمزد در تراکنش‌های 600 هزار تومان برابر 120 تومان و برای تراکنش‌های بالاتر به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت. بر همین اساس در این مرحله برخی اصناف مانند نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی فعلاً مشمول این کارمزد نخواهند شد.
  همچنین :
  • کارمزد خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی تغییر کرد
  • ابلاغ دستورالعمل کارمزد تراکنش‌ های خرید کارتی

ارسال دیدگاه

×

 

سلام"

× سلام چطور میتونیم کمکتون کنیم؟