لغو دریافت مالیات ارزش افزوده جدید از واردات

مالیات ارزش افزوده : با پیگیری گمرک ایران اختلاف در وصول مالیات ارزش افزوده جدید از واردات با اخذ نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری ملغی شد. مالیات ارزش افزوده واردات جدید لغو شد   با پیگیری گمرک ایران اختلاف در وصول مالیات ارزش افزوده جدید از واردات با اخذ نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری ملغی شد. لازم به ذکر است در همین راستا در مکاتبه ای که رئیس امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایی با معاونت حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی داشته، اعلام کرده که واریز دوازده در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی به خزانه ملغی شد. در این نامه آمده است: حکم ماده (42) قانون مالیات بر ارزش افزوده 1400/3/2 مجلس شورای اسلامی که در ذیل فصل نهم (تخصیص، انتقال و توزیع مالیات) ذکر شده صرفا مربوط به توزیع مالیات بر ارزش افزوده بوده و متضمن اخذ عوارض جدید از صاحبان کالا علاوه بر 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده مقرر در ماده (7) قانون مذکور نمی باشد. پیش تر اعلام شده بود، به استناد ماده (42) قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، گمرک ایران مکلف شده تا بخشی از ارزش گمرکی کالاهای وارداتی را به وزارت کشور واریز کند. به طور دقیق‌تر گمرک ایران موظف است معادل 12 در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی که حقوق ورودی آن هر ماه وصول می‌شود را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) واریز کند.

امکان اصلاح اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا شروع مهلت ارسال دوره بعد

برپایه این اطلاعیه، مودیان مالیات بر ارزش افزوده با مراجعه به سامانه درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی اینترنتی my.tax.gov.ir نسبت به انجام تکالیف قانونی خود اقدام کنند.
اشتراک گذاری

1 دیدگاه

  • ۱۰ آبان ۱۴۰۲ پاسخ

    […] نکرده‌اند، با رعایت شرایط ذیل، فرصت دوباره جهت ارسال اظهارنامه مالیاتی و ارائه اسناد و مدارک فراهم کرده است.صفایی بیان کرد: […]

ارسال دیدگاه

×

 

سلام"

× سلام چطور میتونیم کمکتون کنیم؟